یخ خرد کن Ice Crasher

یخ خرد کن یا دستگاه خرد کننده یخ نام دستگاهی است که برای کاربرد خرد کردن و پودر کردن (پوره کردن) یخ های حبه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

چنان که می دانید یخ های استخراج شده از دستگاه یخساز حبه ای مانند حبه های قند به شکل مکعب مربع کوچک هستند؛ لذا چنانچه جهت استفاده های دیگری نیاز به یخ خرد باشد می توان از دستگاه یخ خرد کن (Ice Crasher) استفاده کرد.

@val3

دستگاه های یخ خرد کن را می توان به دو گروه کلی تقسیم بندی کرد :

1- دستگاه های خرد کننده یخ خانگی و نیمه صنعتی

2- دستگاه های خرد کننده یخ صنعتی

عمومأ شکل کلی یخ خرد کن ها به صورت دستگاه های میکسر خانگی است که دارای یک محفظه جهت یخ های ورودی، یک یا چند تیغه و یک جایگاه جهت یخ های خرد شده (پودر شده) است.

در یخ خرد کن های صنعتی نیز روال کلی مانند شکل فوق است و تنها تفاوت در نوع قرار گیری تیغه و البته موتور محرک بزرگ تر است.

آیس کراشر ها حتی می توانند در منزل هم مورد استفاده برای ساختن اسموتی، بستنی خانگی و آب میوه ها قرار گیرند.

شاید در نگاه اول در مصارف خانگی این دستگاه کمی به دستگاه چرخ گوشت یا میکسرها (غذا ساز ها) شباهت داشته باشند، اما در گونه های صنعتی بیشتر شبیه خردکن های بزرگ یا دستگاه های صنعت ساختمان هستند.

به دلیل برخی از استفاده های یخ خرد در کافی شاپ ها، رستوران ها و کترینگ ها، آرمینکو نیز اقدام به تهیه یخ خرد کن در کنار دستگاه های یخساز حبه ای خود نموده تا این نیاز را برطرف کند.

یخ خرد کن ها از منظر سرویس و خدمات هم بسیار دستگاه های بی دردسری هستند و صرفأ بعد از مدت کارکرد طولانی ممکن است نیاز به سرویس، تیز کردن تیغه و یا تعویض و تعمیر الکترو موتور داشته باشند.

از دستگاه های یخساز حبه ای آرمینکو و یک دستگاه یخ خرد کن می توان نیاز به یخ پودری (پوره ای-برفی-یخ در بهشت) را برطرف نمود و با صرف هزینه اندک، دو دستگاه و در مجموع دو نوع یخ را در اختیار داشت.

شما هم می توانید به این مقاله امتیاز دهید
مقالات ویژه آرمینکو
اواپراتور یخساز ( قسمت یخسازی دستگاه های یخساز)
حمام آزمایشگاهی یا وان مایع آزمایشگاهی چیست ؟
یخساز دو کاره پودری و حبه ای
گاز مبرد R23
یخ خرد کن Ice Crasher
چمبر تست پایداری (محفظه آزمون پایداری)
سوپر هیت و سابکول در سیکل تبرید
اطلاعات در مورد یخساز حبه ای
اطلاعات مورد نیاز در مورد ماشین یخساز
اطلاعات قیمت یخساز
دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات و خدمات هتل داری - بهمن ماه 1397
آب خوب - یخ خوب
یخساز چیست؟

مقالات مرتبط

×