چمبر تست پایداری (محفظه آزمون پایداری)

تعاریف :

- چمبر پایداری (Stability test chamber) به محفظه ای اطلاق می شود که دارای توانایی ایجاد یکنواختی دمایی یا پارامتری جهت پایش آزمونه را دارا است.

- پایداری : ایجاد دمای پایدار و یکسان در تمامی نقاط محفظه تست

- یکنواختی : ایجاد دمای یکنواخت و همسان در تمامی نقاط محفظه تست

همان طور که می دانید ایجاد پارامتر های یکنواختی و پایداری در حد آزمایشگاهی و انجام آزمون های مختلف بسیار مهم و چالش بر انگیز است. آرمینکو برای این مهم از سیرکولاسیون بی نظیر هوا از یک سو و پایش یکنواختی و پایداری دما توسط سنسورها و عملگر ها بهره می گیرد.

@val3

و اما چمبر پایداری چیست ؟

عمومأ برای برخی از آزمون ها نیاز به دمای پایدار برای چندین دقیقه، ساعت و شاید روزها باشد لذا دستگاهی مد نظر است که توانایی ایجاد دما و پایدار کردن آن را داشته باشد.

هم چنین می توان به ایجاد رطوبت و دما و پایداری آن در برخی تست های دیگر نیز اشاره نمود. به عنوان مثال برای تست های پایداری دارو از محفظه هایی جهت پایش دما و رطوبت 40 درجه سانتی گراد و 80 درصد رطوبت و برای تست های پایداری شیمیایی مواد آلی دمای 80 تا 95 درجه سانتی گراد و رطوبت 70 تا 90 درصد مورد نیاز است.

لازم به ذکر است همان طور که قبلأ نیز در وبلاگ آرمینکو اشاره شد، نحوه آزمون ها و روش انجام فرآیند آزمایش بسته به نوع آزمایش آزمونه متفاوت خواهد بود، کما اینکه ممکن است در برخی موارد، روش و نوع آزمون قطعات مختلف یکسان باشد.

شما هم می توانید به این مقاله امتیاز دهید
مقالات ویژه آرمینکو
اواپراتور یخساز ( قسمت یخسازی دستگاه های یخساز)
حمام آزمایشگاهی یا وان مایع آزمایشگاهی چیست ؟
یخساز دو کاره پودری و حبه ای
گاز مبرد R23
یخ خرد کن Ice Crasher
چمبر تست پایداری (محفظه آزمون پایداری)
سوپر هیت و سابکول در سیکل تبرید
اطلاعات در مورد یخساز حبه ای
اطلاعات مورد نیاز در مورد ماشین یخساز
اطلاعات قیمت یخساز
دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات و خدمات هتل داری - بهمن ماه 1397
آب خوب - یخ خوب
یخساز چیست؟

مقالات مرتبط

×