مکان تولید آرمینکو

مکان تولید آرمینکو :

قدمت ملک کارخانه آرمینکو به حدود 65 سال قبل بر می گردد، زمانی که در این مکان، مجموعه تولیدی صابون فعالیت می کرده است. به تدریج ملک، تفکیک و به کارگاه های زیادی واگذار شده و یکی از این کارگاه ها هم در سال 1349 به نام رسمی آرمینکو اختصاص یافته است.

آرمینکو فعالیت اصلی خود را در گوشه ای از مکان امروزی آغاز نمود و به تدریج با گسترش تولید، مجبور به افزایش فضا گردید تا این که به تدریج، فضای فعلی مهیا شد. اینک آرمینکو در فضایی به وسعت حدود 2000 متر مربع مشغول به کار است که مختصراَ شامل فضای تولید، انبار داخلی، انبار بیرونی، حیاط و واحد خدمات است. طرح توسعه آرمینکو در سال 1386 نهایی شد و لذا مکان تولید بزرگ تری هم در دستور کار قرار گرفت تا در صورت لزوم، با جابجایی به محل جدید، فعالیت ها با گستردگی بیشتری ادامه یابد اما کماکان با توجه به استراتژیک بودن محل فعلی به لحاظ مکانی و موقعیتی از یک طرف و نوع تولید از طرف دیگر، نیاز به این جابجایی هنوز احساس نشده و فعالیت ها با نهایت استفاده از فضای فعلی ادامه یافته است.

دوره ابتدایی :

کارگاه اولیه آرمینکو متشکل از ده نفر پرسنل و با ابزار و ماشین آلات ابتدایی کار می کرد اما از همان ابتدا و با عنایت به مسایل متعدد دوران قبل و ابتدای انقلاب اسلامی سعی در بومی سازی فعالیت ها و امکان سنجی جهت گسترش تولید بر آمد و لذا تولیدات بسیار متنوعی را در کارنامه خود جای داده است. محصولاتی که بعضاَ از تاریج تولیدشان بیش از 40 سال می گذرد و با افتخار هنوز هم مشغول به کار هستند

تاسیس آرمینکو :

آرمینکو با نام شرکت فنی و صنعتی آرمینکو در تاریخ 1349.12.12 نظر به ماده 197 قانون تجارت در اداره ثبت شرکت ها، با نوع مسیولیت محدود و با سرمایه یک صد هزار ریال تاسیس شد. موضوع فعالیت های شرکت به شرح ذیل عنوان شده بود : پیمان کاری تاسیسات آشپزخانه های صنعتی فلزی، نظارت طرح و دکوراسیون ساختمانی و ساخت اطاقک های پیش ساخت و لوازم گرم کننده و سرد کننده.

موسسین اولیه آرمینکو آقایان لطیفیک زادوریان و سلیت ماهدسی سرکیسان بودند که در ابتدای سال 1351 با خروج یکی از شرکا از شرکت، کلیه سهم الشرکه به آقای محمد صرام واگذار گردید. بعد ها و در سال 1353 سرمایه اولیه به مبلغ یک میلیون ریال افزایش یافت و پنج سال بعد شریک دیگر هم خارج و شرکت در اختیار خانواده صرام قرار گرفت.

دفاتر مرکزی :

دفتر شرکت در زمان تاسیس در خیابان شاه عباس یعنی قایم مقام فعلی بنا نهاده شده بود که عملاَ هم استفاده نمی شد، سپس به خیابان شاه رضا یعنی انقلاب اسلامی، محدوده خیابان بهار جنوبی و تحت عنوان نمایشگاه و فروشگاه، نقل مکان گردید. از سال 1390 با انتقال از مکان فوق به محلی اداری تحت عنوان دفتر مرکزی، در محدوده میدان هفت تیر فعالیت ها ادامه یافت. اینک اقدامات لازم جهت حضور در پارک علم و فن آوری، در استان تهران، تحت عنوان دفتر پژوهش و فن آوری آرمینکو، انجام و نهایی خواهد شد.

وضعیت کنونی :

اینک آرمینکوی 48 ساله، با نوع شرکت سهامی خاص مشغول به کار بوده و با عنایت به گروه های توانمند تولید، بازرگانی و خدمات در کنار ارزشمند ترین پروژه های کشور قرار دارد. همچنین از افتخارات شرکت، پیوستن به گروه شرکت های دانش بنیان در زمینه طراحی و تولید تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی است. این مهم با تایید کارگروه تخصصی ریاست جمهوری، در نیمه دوم سال 1394 به وقوع پیوست.

آرمینکو کنونی با برآیندی از تجربه و دانش گذشته و استفاده از امکانات به روز، متولی بسیاری از پروژه هایی بوده که نه تنها در ایران، تولید کننده دیگری نداشت، بلکه در خاورمیانه هم یافت نمی شد.

تمرکز روی کیفیت و رقابتی بودن قیمت ها افق های تازه ای در مقابل صادرات کالا برایمان به وجود آورده و تلاش می کنیم تا کماکان در مسیر اخذ افتخارات برای کشور عزیزمان قدم های بیشتری بر داریم.

عضویت در خبرنامه آرمینکو

×