اطلاعات مورد نیاز در مورد ماشین یخساز

.

ماشین یخساز چیست؟

ماشین یخساز اصطلاح متداول دیگری است که برای دستگاه های یخساز به کار برده می شود. همان‌طور که نام آن پیداست، تنها عملکرد اصلی یک ماشین یخساز تولید یخ با کیفیت و با سرعت بالا است. تولید یخ فرآیند چندان سخت و پیچیده نیست،‌ و تنها کافی استآب را به دمای 0 ‌(صفر) درجه برسانیم. کاری که در خانه‌ها انجام می دهیم و با قرار دادن ظرف آب در محیطی که دمای آن کمتر از 0 ، دمای آن را هم به نقطه انجماد می‌رسانیم. این فرآیند در ظاهر ساده، ولی بسیار زمان گیر است. وقتی صحبت از تولید یخ در حجم بالا و در مقیاس‌های صنعتی می‌ شود، دیگر وقت و امکانات کافی برای تولید یخ از طریق استفاده از محیط‌های سرد امثال فریزر نخواهیم داشت. در چنین شرایطی است که ماشین یخساز کارایی خود را نشان می دهد .یک ماشین یخ ساز قادر است مقادیر بالای یخ را در طی زمانی کوتاه‌تر برای شما تولید کند.

انواع ماشین یخساز

ماهیت یخ همیشه ثابت است و گفته می شود از آنجا که فقط یک نوع آب در زمین موجود است، بنابراین تنها یک نوع یخ در کره‌ی زمین وجود دارد. ولی همین یخ می تواند اشکال و ظاهرهای متفاوتی داشته باشد. از همین جهت است که انواع یخ را بر اساس شکل ظاهری آن ها دسته بندی می کنیم. برای تولید هرکدام از انواع این یخ ها، ماشین یخساز مخصوصی طراحی شده است. البته ناگفته نماند که این تفاوت در شکل ظاهری یخ ها باعث می شود که برخی ویژگی های آن ها هم نسبت به یکدیگر متفاوت بوده و کاربردهای مختلفی در صنایع گوناگون داشته باشند. در ادامه انواع ماشین یخساز تولیدی توسط شرکت آرمینکو را به شما معرفی خواهیم کرد.


@val3


ماشین یخساز حبه ‌ای

این نوع ماشین یخساز فقط مخصوص تولید یخ های حبه ای است. یخ حبه ای در واقع متداول ترین نوع یخ است که در منزل هم عموماً از آن ها استفاده می شود. این نوع یخ کاربردهای مختلفی دارد، ولی شاید محبوب و متداول ترین استفاده از یخ حبه ای را بتوان برای خنک کردن نوشیدنی ها دانست. شرکت آرمینکو انواع ماشین یخساز حبه ای را تولید و به فروش می رساند که بسته به میزان مصرف خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. تفاوت عمده‌ی این مدل ها در ظرفیت تولید آن ها است که یکی از مدل های ماشین یخساز توانایی تولید 150 کیلوگرم یخ حبه ای را در طول یک شبانه روز دارد و مدل دیگر که قوی تر است می تواند تا 300 کیلوگرم یخ حبه ای را در یک روز تولید کند.

ماشین یخساز پوردی

اگر تا حالا به بازار ماهی فروش ها رفته باشید، احتمالاً نحوه نگهداری ماهی‌ها چشمتان را گرفته باشد. در این بازارها عموماً از یخ های پودری برای نگهداری ماهی و کاهش دمای آن‌ها استفاده می‌کنند. یخ های پودری به علت شکل و ساختار ظاهری خود، کاربردهای مختلفی دارند، چراکه سرما را سریع تر انتقال می دهند و به راحتی می توانند کل جسم را احاطه کرده و سریعاً آن را خنک کنند. شرکت آرمینکو دو نوع ماشین یخساز پوردی با ظرفیت هایی مختلف تولید می کند. یکی از این مدل ها در روز قادر به تولید 60 کیلوگرم یخ پودری و دیگری قادر به تولید 100 کیلوگرم یخ پوردی است.


@val3


ماشین یخساز پولکی

یخ های پولکی نوع دیگری از یخ هستند که از یخ حبه ای کوچک تر و از یخ پودری بزرگ تر هستند. یخ های پولکی هم تقریباً کاربردهایی شبیه به یخ پوردی دارند. ولی از آنجا که از نظر اندازه بزرگ تر هستند، عموماً دیرتر آب می شوند. از این یخ ها در صنایع پزشکی، برای مصارف درمانی، در شیلات و حتی در صنایع نان و بسته بندی استفاده می شود. شرکت آرمینکو در حال حاضر سه نوع ماشین یخساز مخصوص تولید یخ های پولکی عرضه می کند که یکی از آن ها قادر به تولید 1000کیلوگرم یخ پولکی، و دو مدل دیگر به ترتیب قادر به تولید مقادیر 2000و 3000کیلوگرم یخ پولکی در یخ در یک شبانه روز هستند. بنابراین، بسته به میزان مصرف خود می توانید یکی از این مدل های ماشین یخساز را انتخاب کرده و سفارش بدهید.

شما هم می توانید به این مقاله امتیاز دهید
مقالات ویژه آرمینکو
اواپراتور یخساز ( قسمت یخسازی دستگاه های یخساز)
حمام آزمایشگاهی یا وان مایع آزمایشگاهی چیست ؟
یخساز دو کاره پودری و حبه ای
گاز مبرد R23
یخ خرد کن Ice Crasher
چمبر تست پایداری (محفظه آزمون پایداری)
سوپر هیت و سابکول در سیکل تبرید
اطلاعات در مورد یخساز حبه ای
اطلاعات مورد نیاز در مورد ماشین یخساز
اطلاعات قیمت یخساز
دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات و خدمات هتل داری - بهمن ماه 1397
آب خوب - یخ خوب
یخساز چیست؟

مقالات مرتبط

×