اطلاعات قیمت یخساز

نقش کشور سازنده قیمت یخساز

قیمت یخساز تا حد زیادی تحت تاثیر کشور سازنده‌ي آن است. بخشی از این تفاوت در قیمت یخساز به خاطر کیفیت ساخت آن است. محصولات برخی کشورها طبعاً‌ کیفیت بالاتری دارند و تکنولوژی و صنعت پیشرفته‌تر آن ها منجر به تولید محصولاتی بهتر می شود که عموما‌ً‌ با قیمت های بالایی هم در بازار به فروش می رسند. از سوی دیگر، نرخ تبدیل ارز کشور تولید کننده نیز در تعیین قیمت یخساز تاثیرگذار خواهد بود. یکی از دلایل اختلاف قیمت یخساز خارجی با نمونه های داخلی به‌ خاطر همین مورد است.

نقش ظرفیت تولید در قیمت یخساز

ظرفیت تولید را شاید بتوان مهم ترین عامل در تعیین قیمت یخساز دانست. به صورت یک قانون کلی، هرچه ظرفیت تولید بالاتر باشد، قیمت یخساز هم بالاتر است. عموماً مدل های مختلف یخساز با ظرفیت های تولید مختلفی عرضه می شوند تا هر کسب و کاری انتخاب خود را متناسب با نیاز تولیدی خود انجام دهد. البته ناگفته نماند که ظرفیت تولید خود شامل موارد بسیاری می شود که روی هم رفته این ظرفیت را شکل می دهند. یخسازی که ظرفیت تولید بیشتری دارد، عموماً بدنه ی بزرگ‌تری هم دارد و همچنین کمپرسور بیشتری هم دارد. به‌ عبارت دیگر، به‌ منظور ارتقاء ظرفیت تولید یک یخساز، باید بخش‌های مختلف آن را ارتقاء داد و در نتیجه قیمت یخساز هم بیشتر خواهد شد.

@val3

نقش جنس بدنه در قیمت یخساز

جنس بدنه نقش مهمی در تعیین قیمت یخساز دارد. عموماً توصیه می شود که بهتر است جنس بدنه یخساز از استیل ضد زنگ باشد. البته این توصیه تنها محدود به یخساز نیست و در مورد بیشتر محصولات، ابزارها و تجهیزاتی که در صنایع غذایی کاربرد دارند نیز صدق می کند. بنابراین جنس بدنه نیز در قیمت یخساز تاثیر گذار خواهد بود و عموماً یخسازهایی که از جنس استیل ضد زنگ هستند کیفیت و قیمت بالاتری دارند. استیل ضد زنگ از این حیث توصیه می شود که مقاومت بسیار بالایی دارد و استفاده از آن منجر به طول عمر بالای یخساز خواهد شد. علاوه بر این، این فلز زنگ نمی زند که این امر هم در دوام محصول تاثیر دارد و هم در حفظ بهداشت آن، چراکه در صنایع غذایی کوچیک‌ ترین زنگ‌زدگی تجهیزات آماده‌سازی قابل پذیرش نیست. علاوه بر موارد فوق، استیل ضد زنگ به راحتی تمیز می شود و شستشوی بدنه هم کار آسانی خواهد بود. تمام این موارد باعث شده تا جنس بدنه تبدیل به یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت یخساز باشد.

@val3

نقش نوع و مدل در قیمت یخساز

همانطور که می دانیم، انواع مختلفی از ماشین یخساز در بازار موجود هستند. بنابراین جای تعجب ندارد که قیمت یخساز بسته به نوع کارکرد آن هم متفاوت باشد. ماشین یخساز را می توان بسته به نوعِ یخی که تولید می کند دسته بندی کرد. برای مثال ماشین یخساز حبه‌ ای، ماشین یخساز پودری و همچنین ماشین های یخساز پولکی را می توان انواع مختلفی از این ماشین های یخساز دانست. برای ساخت هرکدام از این مدل ها، تکنولوژی خاصی به کار رفته است و با یکدیگر متفاوت هستند، برای طبعاً قیمت یخساز برحسب مدل یخی که می تواند تولید کند نیز متفاوت خواهد بود.

نقش خدمات پس از فروش در قیمت یخساز

یقیناً هیچ‌کس دوست ندارد که محصولی بدون خدمات پس از فروش خریداری کند. این امر در هنگام خرید محصولات صنعتی اهمیت بیشتری پیدا می کند. چراکه عموماً قیمت بالایی دارند و محصولاتی نیستند که پس از چند سال بخواهیم آن‌ها را تعویض کنیم. ارائه خدمات پس از فروش طولانی مدت و با پشتیبانی کامل نیز از دیگر عواملی است که در تعیین قیمت یخساز موثر است.

@val3

نقش برند در قیمت یخساز

نقش برجسته برندها در قیمت کالاهای مختلف بر کسی پوشیده نیست. این موضوع در مورد قیمت یخساز نیز صدق می کند. طبعاً برخی برندهای صاحب‌نام قیمت های بالاتری داشته و برخی ارزان‌تر هستند. به هرحال این نکته را باید مد نظر داشت که شهرت برند لزوماً منجر به بهتر بودن کیفیت نمی شود.

نقش سایر عوامل در قیمت یخساز

جدا از مسائل فوق، عوامل مختلف دیگری ممکن است در قیمت یخساز تاثیرگذار باشند. نوع سیستم کارکرد یخساز (اتوماتیک و یا دستی)، کندانسور، نوع کمپرسور،‌ میزان کنترل در سایز و شکل یخ تولیدی و برخی امکانات جانبی دیگر، همگی ممکن است تا حدی قیمت یخساز را تغییر دهد.

منبع 1

منبع 2

منبع 3

منبع 4

منبع 5

شما هم می توانید به این مقاله امتیاز دهید
مقالات ویژه آرمینکو
اواپراتور یخساز ( قسمت یخسازی دستگاه های یخساز)
حمام آزمایشگاهی یا وان مایع آزمایشگاهی چیست ؟
یخساز دو کاره پودری و حبه ای
گاز مبرد R23
یخ خرد کن Ice Crasher
چمبر تست پایداری (محفظه آزمون پایداری)
سوپر هیت و سابکول در سیکل تبرید
اطلاعات در مورد یخساز حبه ای
اطلاعات مورد نیاز در مورد ماشین یخساز
اطلاعات قیمت یخساز
دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات و خدمات هتل داری - بهمن ماه 1397
آب خوب - یخ خوب
یخساز چیست؟

مقالات مرتبط

×