اطلاعات در مورد یخساز حبه ای

یخساز حبه ای چیست؟

یخساز حبه ای دستگاهی است که تخصص آن تولید یخ های حبه ای می باشد. عنوان یخساز حبه ای را به دستگاه های مختلفی می توان اطلاق کرد. برای مثال یخسازهایی که داخل یخچال و فریزر شما قرار دارند را هم شاید بتوان یخساز حبه ای نام گذاری کرد، ولی به صورت کلی وقتی صحبت از یخساز حبه ای می شود،‌ عموماً منظور دستگاه های صنعتی هستند که وظیفه‌ی آن ها تولید یخ در مقیاس و حجم های بسیار بالا است؛ کاری که دستگاه های یخساز خانگی به هیچ وجه از عهده‌ی آن برنمی‌آیند.

چه مشاغلی به یخساز حبه ای احتیاج دارند؟

همانطور که بیان شد، محصول تولیدی یک دستگاه یخساز حبه ای، همان یخ های حبه ای هستند. یخ های حبه ای متداول و محبوب ترین شکل از انواع یخ بوده و حتماً تا حالا با آن سروکار داشتید. یخ حبه ای استفاده و کاربردهای مختلفی در صنایع مختلف دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد. بنابر کاربردهای مختلفی که یخ های حبه ای دارند، کسب و کارها و صنایع مختلفی از آن‌ ها برای مقاصد گوناگون استفاده می کنند. این در واقع رابطه ای دو سویه است که شناخت کسب و کارهایی که از این یخ ها استفاده می کنند ما را به سمت کاربردهای این یخ سوق می دهد و برعکس. عموماً دستگاه های یخساز خانگی قادر به تولید مقادیر بسیار محدودی از یخ در طی یک بازه زمانی مشخص هستند و بنابراین اگر صاحب یک کسب و کار هستید که در آن احتیاج به یخ دارید، یا باید یخ مورد نظر را خودتان تولید کنید، و یا اینکه آن را از مراکز صنعتی تولید یخ تهیه کنید.


@val3


مراکز صنعتی تولید یخ

اگر یک مرکز صنعتی تولید یخ دارید و یا اینکه قصد راه اندازی چنین مرکزی را دارید، یخساز حبه ای یکی از دستگاه هایی است که حتماً باید تهیه کنید. همانطور که گفته شد، یخ های حبه ای پرکاربردترین نوعِ یخ بوده و بسته به میزان فروش و تولیدتان، حتماً حداقل به یک دستگاه یخساز حبه ای احتیاج خواهید داشت.

استفاده از یخساز حبه ای در صنایع غذایی

برخی بیشترین کاربرد یخ حبه ای را برای خنک کردن نوشیدنی ها می دانند. بنابراین، مراکزی که عرضه نوشیدنی زیادی دارند (مثل برخی هتل های بزرگ و یا رستوران های زنجیره ‌ای) طبعاً احتیاج زیادی به یخ های حبه ای خواهند داشت. اگر میزان مصرف شما بسیار زیاد باشد، تهیه یخساز حبه ای مستقل برای خودتان می تواند در بلند مدت برایتان مزیت اقتصادی ایجاد کند.


@val3


استفاده از یخساز حبه ای در سایر صنایع

به صورت قانونی کلی، اگر مصرف یخ حبه ای شما بسیار زیاد است، خرید یک یخساز حبه ای می تواند در طولانی مدت برایتان صرفه اقتصادی داشته باشد و خیالتان از بابت موجود بودن دائمی یخ با کیفیت راحت خواهد بود. بنابراین، کشتارگاه ها، مراکز بسته بندی، بازارهای هفتگی بزرگ، هایپرمارکت‌ها، صنایع تولید نان، بیمارستان ها و مراکز درمانی بزرگ، که همگی احتیاج زیادی به یخ دارند، با تهیه یخساز حبه ای می توانند خیالشان را از این بابت راحت کنند.

انواع یخساز حبه ای

یخساز حبه ای عنوانی کُلی است که به دستگاه هایی که یخ های حبه ای تولید می کنند داده می شود. ولی در این بین مدل های یخساز حبه ای مختلفی وجود دارند. عموماً این مدل ها از لحاظ توان تولید یخ و از لحاظ برخی امکانات جانبی با یکدیگر تفاوت هایی دارند. برای مثال جنس بنده‌ی یخساز حبه ای ممکن است یکی از مسائل مورد تفاوت باشد. تفاوت دیگر ممکن است در قدرت موتور، نوع کمپرسور، نوع عایق، سیستم کارکرد که آیا اتوماتیک باشد یا خیر اشاره کرد.

در این میان، ظرفیت تولید یکی از مهم‌ و تاثیرگذارترین عوامل در تنوع مدل های یخساز حبه ای است. شرکت آرمینکو در حال حاضر دو نوع یخساز حبه ای تولید و عرضه می کند که یکی از آن ها قادر به تولید 150کیلوگرم یخ حبه ای در شبانه روز است و مدل دیگر ظرفیت تولید بیشتری داشته و با استفاده از آن می توانید در طول شبانه روز حجمی در حدود 300 گیلوگرم یخ حبه ای تولید کنید.

شما هم می توانید به این مقاله امتیاز دهید
مقالات ویژه آرمینکو
اواپراتور یخساز ( قسمت یخسازی دستگاه های یخساز)
حمام آزمایشگاهی یا وان مایع آزمایشگاهی چیست ؟
یخساز دو کاره پودری و حبه ای
گاز مبرد R23
یخ خرد کن Ice Crasher
چمبر تست پایداری (محفظه آزمون پایداری)
سوپر هیت و سابکول در سیکل تبرید
اطلاعات در مورد یخساز حبه ای
اطلاعات مورد نیاز در مورد ماشین یخساز
اطلاعات قیمت یخساز
دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات و خدمات هتل داری - بهمن ماه 1397
آب خوب - یخ خوب
یخساز چیست؟

مقالات مرتبط

×